Kartki - kategorie
Kartki - dodatki
Najlepsze kartki
Wyszukiwarka
Statystyki

Kartki walentynkowe


Walentynki to w naszym kraju stosunkowo młode święto. Mamy z nim do czynienia od około 25 lat, czyli od początku lat dziewięćdziesiątych. Jednakże, jak w wielu innych miejscach trafiło u nas na bardzo podatny grunt. Z tego powodu popularne stały się kartki walentynkowe, których ciekawe przykłady możecie Państwo zobaczyć poniżej... E-kartki z okazji Walentynek zostały przygotowane specjalnie z myślą o tym święcie. Dzięki nim, można łatwo urozmaicić obchodzenie Walentynek i zaskoczyć ukochaną osobę poprzez specjalnie dedykowaną dla niej kartkę na Walentynki. Pod kartkami walentynkowymi znajdziecie Państwo krótki artykuł traktujący o tym święcie wszystkich zakochanych. Zapraszamy do tej kategorii naszych e-kartek w czternastym dniu lutego!!!

12 3 4 ... 41 »
Historia Walentynek bierze swój początek w starożytnym Rzymie w III wieku naszej ery. Właśnie wtedy, za panowania cesarza Klaudiusza II obowiązywał zakaz zawierania przez młodych mężczyzn związków małżeńskich. Uważano wtedy, że legionista bez rodziny jest lepszym żołnierzem, niż ten, który posiada własną rodzinę. Zakaz ten zdecydował się jednak złamać święty Walenty i potajemnie udzielał ślubów młodym osobom. Za tą działalność został wtrącony do więzienia. W czasie odbywania kary zakochał się nasz Walenty, wtedy jeszcze nie święty, w córce strażnika. Nie uchroniło go to jednak od kary śmierci. W przeddzień jej wykonania wysłał do swojej wybranki list opatrzony słowami "Od Twojego Walentego". Dzień później, 14 lutego 269 roku, został stracony.
Początków obchodzenia Walentynek można doszukiwać się już w średniowieczu. Wtedy to na zachodzie Europy w wyniku zainteresowania żywotami świętych przypomniano sobie o Świętym Walentym. We Francji obdarowywano wtedy drugą osobę niewielkim upominkiem, a pierwsza kartka walentynkowa została wysyłana w Anglii. Nadał ją uwięziony w Tower książę Orleanu, Karol. Od tego momentu kartki z okazji Walentynek stawały się coraz popularniejsze. Wraz z osadnikami przedostały się na kontynent amerykański i przeżyły prawdziwy rozkwit.
Do naszego kraju Walentynki przywędrowały na początku lat 90 ubiegłego wieku. Od razu zyskały dużą popularność. Jednocześnie wiele osób, krytykuje to święto, widząc w nim nadmierną amerykanizację rodzimej kultury i zagrożenie dla innego naszego święta, pokrywającego się swoim charakterem z Walentynkami - z Nocą Kupały, inaczej zwanymi Sobótką, którą obchodzi się w nocy z 21 na 22 czerwca.
Choć jak wspomniano, wiele osób jest dalekich od tego, by hołdować tradycjom, które przyszły do nas zza oceanu, coraz większa liczba Polaków z roku na rok decyduje się świętować Walentynki. To święto miłości to dla wielu osób okazja do obdarowania ukochanej osoby ciekawym upominkiem. Jaki prezent będzie najlepszy dla naszej drugiej połówki? Jak pokazują zestawienia największych sklepów internetowych, wśród najczęściej kupowanych prezentów można znaleźć bieliznę, perfumy czy słodycze. Wielu z nas decyduje się spędzić walentynkowy wieczór w kinie, restauracji, bądź w domowym zaciszu. Dla naszej drugiej połówki miłą, niespodzianką może być przygotowana przez nas specjalna kolacja. Taki posiłek może być nie tylko okazją do zaprezentowania przez nas swoich kulinarnych talentów, ale i skosztowania wspólnie różnych walentynkowych afrodyzjaków. Dla osób, które mają pewne zdolności manualne, dobrym rozwiązaniem może być przygotowanie prezentu własnoręcznie. W Internecie można znaleźć wiele podpowiedzi. Pamiętajcie o tym, że w ten dzień nie liczy się jednak wartość prezentu, ale sama pamięć o ukochanej osobie.

FAQ  Kontakt   Regulamin Polityka Prywatności   Polityka cookies
Zabrania się kopiowania i wykorzystywania kartek poza serwisem
.:: Copyright 2002-2019 WMsoft All Rights Reserved. Powered Ek@rtka STD ::.